12 Temmuz 2012 Perşembe

Bekleyen Derviş...


İmzaları görmeden babamı tanımam gerçi ama NTVsporun son dakika bandına göre resimdeki iki arkadaş seneye beraber Galatasaray forması giyecek.

Eğer bu gerçekleşirse Burak da Hamit de gerçekten nokta transferler olacak. 
Başkan Aysal ve ekibi bu transfer döneminde pek alışık olmadığımız şekilde tartarak (ve haliyle ağır) hareket ettiler ama bu iki isimden sonra ben şahsım adına gönül rahatlığıyla beklediğimize değdi diyebilirim.. Hatta Melo'ya da imza attırıldıktan sonra Galatasaray'ın "olmazsa olmaz" başka bir transfere ihtiyacı kalmıyor bence. 

Bir ihtimal son olarak çok iyi bir sol açık alınarak transfer kapatılabilir ama eğer Assaidi veya onun kalibresinde bir isim alınacaksa hiç gerek yok. Bir önceki sezon ligin altını üstüne getiren Trabzonspor iskeletinin neredeyse tamamına yakınının bu sezon Galatasaray 'da toparlanması enteresan olacak.

Egemen, Hasan Ali ve M.Topal 'ın Fenerbahçe'ye katılmasının ardından Umut, Burak ve Hamit'i de Galatasaray alınca, Türk milli takımı uzun zaman sonra ilk kez bu yoğunlukta iki takım ağırlıklı olacak. 2013-2014 sezonundan itibaren uygulanacak olan yabancı sınırındaki kademeli düşüş, bu durumun oluşmasında baş etken oldu tabii ki ve de Beşiktaş'ın durumu nedeniyle bütün iyi Türk futbolcular iki ezeli rakibi tarafından kapışıldı.

Transfer sezonu henüz tamamlanmadı ama aşağıdaki halleriyle bile Galatasaray da Fenerbahçe de geçen seneden çok daha güçlü gözüküyorlar.7 yorum:

 1. Riera ve baros yolcu bu durumda

  YanıtlaSil
 2. riera baros yolcu sercan ve duruma göre yiğit kiralık

  YanıtlaSil
 3. fb orta sahaya en az emre kalitesinde bir isim alamazsa,diğer transferlerin bir önemi kalmaz bence...

  YanıtlaSil
 4. hamiti yedekleyen aydın olacaktır çok büyük ihtimal; hatta aydın ilk onbirde yer alabilir bu sene

  YanıtlaSil
 5. cluo bence solda ilk 11 de oynar.. umarım Burak'ın geçen yılki gol krallğı konjoktürel değildir..
  yabancı bir forvet almadğmız için pişman olmayız inş..

  YanıtlaSil
 6. Bu kadro duruma gore 4-3-3 de oynayabilir bence...
  Geri 4lu ayni, ileride Umut, Elmander, Burak ve ortadaki Selcuk, Melo ikilisini de form durumuna ve rakibe gore ya Engin ya da Hamit ucler :-)

  YanıtlaSil
 7. @Cem: Riera ve Baros'un varlığı bu saatten sonra takıma yarardan çok zarar verir.

  @WarBlood: Mehmet Emre'den çok farklı bir oyuncu kabul ama illa geçen seneki gibi oynayacaklarını düşünmemek lazım. Mehmet'in gelişi ile Cristian oyun kurucu olarak daha fazla sorumluluk alabilir ve geçen sene bunu becerebileceğini ispatladı bence.

  @Adsız1: Aydın 'ın ilk ideal 11'de yer alabileceğine kesinlikle inanamam ama kulübe için Yiğit'i kesebilir.

  @Adsız2: Culio bazı maçlar solda ilk 11 'de olabilir ama bence iç oyuncusu olarak daha verimli ve orda kullanılmalı. Burak'a çok güveniyorum. Sonuçta 3-5 maç değil adam 2 sezondur aralıksız müthiş oynuyor.

  @Adsız3: Evet bu kadro ile 4-3-3 kağıt üzerinde çok güzel görünüyor, bakalım bekleyip göreceğiz.

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...