27 Eylül 2010 Pazartesi

Güle Güle Elano"Ailevi nedenlerden dolayı teknik heyetten izin alarak ülkesine gitti", Portekizce "kulüpten ayrıldı" demektir.

Galatasaray'da Elano Blumer defteri kapanmıştır. İki taraf içinde hayırlı uğurlu olsun...

Son üç maçtır yedek kulübesindeki surat ifadeleri herşeyi anlatıyordu zaten. CSKA Moskova ile anlaştı falan deniyor, inşallah doğrudur. Zarar etmeden şöyle 7-8 m€ gibi bir paraya satabilsek daha ne isterim.

Misimoviç ve Insua transferleriyle bir şeye benzeyen kadronun ilk 11'inde ona yer yoktu. Daha doğrusu Elano'dan 4-2-3-1 'de maksimum verimin alınabileceği bir pozisyon yok ki! Defansif ikilide olmaz fazla yumuşak, ofansif üçlünün solunda hayatta olmaz! Sağda oynar ama hem süratli değil, hem güçsüz. Koca maçı sıfır kanat bindirmesiyle bitirir hiçbir şey diyemezsin..
Bekle ki bir tane isabetli uzun pas atacak da pozisyon olacak..

Bu tip kanat oyunculuğunda bir numara Beckham! Ama onun "göreceli" başarısında da harika frikikleri ve Elano'da hiç olmayan fiziği ön plana çıkmış! Elano'yu sırtında taşır diyorum yani. Tiptende kurtaramıyor bizim oğlan bide :) Böylece oynayabileceği tek yer üçlünün ortası kalıyor ama orada da Misimoviç'i kesmesi imkansız.

Hoşçakal Elano maalesef olmadı.. Brezilya milli takımında oynayan adam burda olmadı..
Hocamız Dunga olmadığı için olmamış olabilir mi? Bilmem...

Umarım yıllar sonra dönüp baktığımda, ilk maçında Kayseri'ye attığın o anormal golle hatırlarım seni, aldığın yıllık 3.5 m€ ile değil...

Bazıları kadar nefretimi kazanmadın hiç, hiç küfür etmedim sana..

Hoşçakal...


(Küfür ettiklerim için ise bkz. http://hagininkosani.blogspot.com/2010/08/lincoln-vs-felipe.html )

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...