29 Eylül 2010 Çarşamba

SİFTAH PEŞİNDETek maçın tecrübesinden ne olacak diyebilirsiniz belki ama ben bugün sahaya çıkacak takımın, Valencia maçındaki "ne yaptığını bilmez, ayakları yere basmayan" futbolu, bugün tekrarlamayacağını düşünüyorum.

O maç, ilk kez şampiyonlar ligi gibi bir organizasyonda yer alan futbolcular; seyircilerinin bayram yeri gibi süslediği stadda düzenlenmiş güzel bir partide gibiydiler. Ömürlerinde belkide sadece 6 kez yaşayabilecekleri bir rüyadaymışçasına gevşek başladılar maça. En iyi bildikleri şeyi, "futbolun sert yanını, takımca kora kor mücadele" 'yi unutup, daha çok, maçın tadını çıkarmaya çalışır gibiydiler. Hal böyle olunca en büyük özelliğini yitirimiş sıradan bir takımla, İspanya liderinin maçını izledik ve sonuçta bu eşleşmeye uygun oldu.

Bugün ise olay tamamen farklı. Futbolcularımız sıcak evlerinden çıkacak, kendilerini ilk kez gördükleri bir şehirde, hiç bilmedikleri bir stadda, fanatik Rangers taraftarının önünde bulacak ve içgüdüsel olarak genlerindeki savaşçı da ortaya çıkacak!

İnşallah :)

Haydi Bursaspor siftah zamanı...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...