16 Ekim 2010 Cumartesi

BEŞİKTAŞ:2 - MANİSASPOR:3


* Manisaspor ikinci devide deplasmanda üç gol tarifesiyle avladı. Hem oynadıkları futbol hem de hücumcularının kalitesiyle Karabükspor ve Manisaspor bu senenin flaş ekipleri.

* Trabzon maçından sonra Tabata için "hep birşey eksik bu adamda çözemiyorum" yazmıştım. Bu sefer de komple eksikti. Fazladan iş yapma, göze girme sevdası bitiriyor onu. Basit oynasa yapacağı katkıyı da yapamıyor böyle olunca. Eminim çoğu Beşiktaşlı'nın aklında şu soru vardır şimdi: "Acaba giden Delgado değilde o mu olmalıydı?"

* Beşiktaş üstüste ikinci mağlubiyeti aldı. Üç büyüklerin en sorunsuz takımında da bu skordan sonra kazan kaynamaya başlayacaktır. Arda'sız Galatasaray ve Quaresma-Guti'siz Beşiktaş'ın düştüğü halleri gördük. Bakalım yarın Alex'siz Fenerbahçe nasıl oynayacak?

* Çıkan onbire bakıyorum da göbekte Fink, Necip, Ernst önlerinde serbest adam Tabata ve ilerde çift forvet Bobo-Nobre. E doğal olarak kanattan gelişen atak sayısı sıfır. Orta sahada top kaybı artı sonsuz. Çift forvet oynanmasını eleştirmiyorum ama dörtlü orta saha bu şekilde dizildiğinde ileri ikiliye topun geçmesi hayal.

* Quaresma ve Guti'nin yokluğunda takım çok sıradanlaşıyor, geçen seneden hiçbir farkı kalmıyor. O zaman her fırsatta Mustafa Denizli'ye giydirip, Schuster'i yere göğe sığdıramayanların sözleride biraz anlamsız kalıyor. Sen Guti ve Q7 'yi Denizli'ye verseydin o yine sana o topu mu oynatırdı? Soru bu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...